Спорт в събота: Килкени и Клеър се изправят на финал на лигата по хърлинг
Breaking News | 2024-04-06 | 15:40:49

GAA

Thurles е мястото за финалния сблъсък на Лигата по хърлинг на Allianz тази вечер между Килкени и Клеър. Вкарването е в 19:15.

Футболният шампионат на Конахт също започва този следобед в Руислип, Англия.

Голуей се опитват да избегнат банановата кора в Лондон. Вкарването е в 15:00.

Футбол

Висша лига

Днес може да има двубой на върха на таблицата във Висшата лига.

Манчестър Сити може да се изравни по точки с настоящия лидер Ливърпул, ако спечелят обедния мач като гост на Кристъл Палас.

Арсенал ще завърши деня на върха в таблицата – независимо от това какво ще се случи на Селхърст Парк – ако спечелят в Брайтън от 17:30 ч.

Евертън може да се измъкне от зоната на изпадащите, ако победят колегите си Бърнли в 15:00 ч.

Лутън се нуждае от победа у дома срещу Борнемут ако искат да останат на безопасно разстояние.

Астън Вила може да засили хватката си на четвъртото място с победа над Брентфорд.

Нюкасъл гостува на Фулъм, а Уулвс приема Уест Хям в 15:00.

Лига на Ирландия

Тук, у дома, тази вечер има дерби на Конахт във Висшата дивизия за мъже на SSE Airtricity, като Слайго Роувърс е домакин на Голуей Юнайтед.

< h3>Ръгби

Ленстър продължава пътуването си за Шампионската купа тази вечер в Aviva.

Те се изправят срещу Лестър от 20:00 часа.

В същия раздел на жребия, Стормърс играят срещу Ла Рошел от 15:00 часа.

Денят започва със срещата на Булс и Лион, като победителите са потенциални опоненти на четвъртфиналите за Мюнстер.

Голф

Леона Магуайър е топ поставената, която се насочва към четвъртфиналите на T-Mobile Match Play в Лас Вегас.

Родената в Каван вчера отбеляза 69 в последния си квалификационен кръг, за да поведе с три преднини удари в Shadow Creek.

Maguire се изправя срещу Moriya Jutanugarn от Тайланд в последните 8 от 15:40 ч. ирландско време.